Úvod » Aktuality

HSK Staré Brno – SK Jihlava „B“ 2:5 (0:1, 0:1, 2:3)

publikováno 04.05.2014 (aktualizováno 13.08.2014)

HSK KONČÍ PŘED BRANAMI FINÁLE

Branky domácích: 1x Šir, 1x Gratz. Branky hostů: 1x Pošvic, 1x Bína, 1x Dolejší, 1x Apeltauer, 1x Danko. Vyloučení: 4:7. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Střely na branku 23:29. Stav série: 1:2.

V tomto utkání měla letošní play-off poznat svého druhého finalistu a byl to opět tvrdý boj jako v předchozích dvou duelech. SK Jihlavě se přeci jen podařila odveta za loňské play-off a navzdory vyrovnanému stavu v poslední třetině skončil rozhodující souboj poměrně jasným výsledkem.

První dvě periody ukázaly, že to rozhodně bude vyrovnanější než v Jihlavě. Ačkoli se zdálo, že po patnácti minutách zůstane stav bezbrankový, běželi na jediného domácího obránce hostující Danko s Pošvicem a druhý jmenovaný otevřel skóre v čase 13:46 – 0:1. Hosté neváhali a uprostřed druhého dějství přidali druhou branku z hole Bíny, který během závaru dostal ideální pas před bránu od Krále.

V závěrečné třetině již nebyla nouze o góly. Necelé dvě minuty po přestávce utekl Šir a prostřelil hostujícího golmana mezi betony, a snížil tak na 1:2. A hned v čase 34:33 HSK neskutečně ožilo, když brněnský kanonýr Gratz nepohrdl svým brejkem a srovnal na 2:2. Jenomže domácí své nabuzenosti nedokázali využít k vedoucímu gólu a místo toho o tři minuty později po přečíslení brněnské obrany vrátil Dolejší vedení opět hostujícímu SK. Tato branka se později stala rozhodující. V čase 41:46 zatloukl domácím hřebík Apeltauer, který v podobné situaci jako při prvním gólu Sk Jihlava nedal domácímu golmanovi Chmelovi šanci. Brno se v závěru při hře bez brankáře honilo za vyrovnáním marně a vteřinu před koncem se Holub rozhodl dát najevo svůj odevzdaný dojem a dovolil Dankovi přidat závěrečnou trefu do odkryté svatyně.

Na straně Sk Jihlava propukla bouřilvá radost z postupu do finále, na druhý pokus se jim podařilo v semifinále potvrdit roli favorita na titul. Pro HSK to znamená, že se v této soutěži poprvé do finále nepodívá, i když se za svůj dnešní výkon rozhodně nemusí stydět. Semifinálová série měla napínavý průběh jako loni a pro druhého finalistu MAC Eagles Brno bude mužstvo z Jihlavy velkou výzvou.