Úvod » Aktuality

Staré Brno v derby deklasovalo Eagles

publikováno 28.09.2014

MAC Eagles Brno – HSK Staré Brno 0:7 (0:2, 0:2, 0:3)

Rozhodčí: Dostál. Branky hostů: 3x Šír, 1x Fojtík, 1x Smrž, 1x Zapletal, 1x Holub. Vyloučení: 12:8. Využití: 0:3. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 26:33.

Ve třetím kole soutěže si změřily síly mužstva Staré Brno a Eagles. Tyto dva týmy nemusely na dnešní zápas cestovat daleko, tudíž se už z důvodu naplnění obou střídaček dalo předpokládat, že budou plní sil a hodně toho divákům předvedou. To se sice naplnilo, ovšem z gólového hlediska to vypadalo zcela jinak. Do brány HSK se postavil tentokrát Horák.

V úvodní periodě si vytvářely šance oba celky a opět jediný rozhodčí vylučoval od začátku jako na běžícím páse, což k derby také patří. Skóre otevřel v čase 9:02 hostující Šír, když se trefil přesně do černého z levého kruhu – 0:1. Po minutě a půl bylo na straně HSK ještě veseleji, když Fojtíkova střela taktéž z levého kruhu prošla nad Katreniakovým ramenem pod víko – 0:2. Za tohoto stavu se šlo také do kabin.

Hned z kraje prostředního dějství hrálo Staré Brno přesilovou hru, ze které jim stačilo čtvrt minuty ke zvýšení náskoku. Nedůsledné vyhození domácích zachytil na modré čáře Šír, který hned nabil na střelu Smržovi a ten následně propálil vše, co mu stálo v cestě – 0:3. Když se druhá třetina chýlila ke konci, si v přesilovce sám připravil svůj gól Zapletal, který nejprve obkroužil půl útočné třetiny k modré čáře, odtud poslal míček na Šíra a pak se nenápadně přemístil před bránu, kde dostal zpětnou nahrávku k dokončení svého díla – 0:4.

V poslední třetině měly oba týmy možnost dvojnásobné přesilovky, ale žádná z nich branku nepřinesla. Režie patřila do konce utkání hostům, kteří se znovu gólově se prosadili v čase 34:22 z hole Šíra, jenž unikl domácí obraně a tváří v tvář Katreniakovi si věděl rady – 0:5. Za čtyři minuty se v početní výhodě prosadil Holub, který po Fojtíkově zadovce poslal míček od modré čáry až do sítě – 0:6. Když už to vypadalo, že HSK i do třetice získá tři body půltuctem, si v poslední minutě stihl dojít pro hattrick přesnou střelou z mezikruží Šír – 0:7.

Staré Brno tedy zůstává jediným týmem bez ztráty žádného bodu. Eagles si sice takový direkt nezasloužili, ale skvěle chytající Horák měl zkrátka celé utkání v bráně zavřeno a svým čistým kontem dovedl HSK k první nule sezóny. Příští neděli od 14:00 bude Staré Brno hostit Hustopeče.