Úvod

HSK bylo v Hustopečích nekompromisní

publikováno 15.03.2015

TJ Agrotec Hustopeče – HSK Staré Brno 1:15 (0:5, 1:4, 0:6)

Rozhodčí: Jemelka. Branky domácích: 1x Kokeš. Branky hostů: 3x Šír, 2x M.Šmarda, 2x Smrž, 2x L.Šmarda, 2x Holub, 1x Geryk, 1x Baláč, 1x Gratz, 1x Jandourek. Vyloučení: 2:1. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Střely na branku: 27:49.

Za nepříznivého deštivého počasí dorazilo Staré Brno jako vedoucí tým tabulky na půdu Hustopečí, kde v minulosti také odehrálo několik domácích zápasů. Zápas byl sice bohatý na góly, ale divácky nepříliš atraktivní, jelikož se jednalo prakticky o záležitost jediného týmu.

Brno po celý zápas dávalo o sobě vědět a ačkoli Hustopeče nastoupily pouze s osmi hráči do pole, neváhaly často vyrážet do protiútoků a některé jejich šance přeci jen stojí za zmínku. Skóre se poprvé měnilo ve třetí minutě, když Gerykovo nahození až téměř od červené čáry nakonec prošlo až za Vejpustkova záda – 0:1. Za dvě minuty vypadl domácímu goaliemu míček a toho využil ke druhé brance hostující Baláč – 0:2. O necelých pět minut později potrestala chybnou rozehrávku domácích mladá dvojice Šír-Holub a první jmenovaný zavěsil – 0:3. Po pár vteřinách dotlačil důrazem Trotzmüllerovu střelu za brankovou čáru M.Šmarda – 0:4. Do konce první periody, ve které také obě brankové konstrukce jednou zazvonily, přidal ještě pátou trefu Gratz střelou skoro od červené v přesilové hře – 0:5.

Hostům se zdařil nástup do druhého dějství a necelou minutu po přestávce si M.Šmarda “vybruslil“ střeleckou pozici a skóroval podruhé – 0:6. Běžela dvacátá minuta a domácí nejprve při přečíslení nastřelili břevno, ale pak Svoboda zpoza brány předložil nahrávku Kokešovi, který už zamířil mezi tři tyče – 1:6. O dalších pět minut později zvolil Geryk v mezikruží místo střely nahrávku Smržovi a dobře udělal – 1:7. Za dvě minuty se ihned po přechodu do útočné třetiny trefil od modré do černého Šír – 1:8 a když druhá třetina dospívala do konce, na konci pohledné kombinace stál rozjetý L.Šmarda – 1:9.

Desátý gól HSK na sebe nenechal dlouho čekat, necelé dvě minuty po přestávce unikl v oslabení po levém křídle Geryk, poté nahrál na druhou stranu Smržovi, jenž trefil odkrytý prostor brány – 1:10. Branky se dočkal také Holub, když střelou z nečekaného úhlu nachytal na švestkách Vejpustka – 1:11. Hosté ještě přidali další čtyři branky střelami od modré čáry, nejprve Šír dovršil hattrick, pak se prosadili Holub, L.Šmarda a také Jandourek. Konečné skóre – 1:15. HSK dorovnalo svůj rekord v počtu branek na zápas za poslední čtyři roky.

Na tento zápas by měli Starobrňané honem rychle zapomenout, pokud nechtějí mít potíže příští neděli v Jihlavě proti místním Flyers.