Úvod » Aktuality

Lídr nezaváhal ani ve čtvrtém derby a vyšlápl si na Jundrov

publikováno 29.03.2015

HSK Staré Brno – HBC Jundrov 4:1 (1:0, 2:0, 1:1)

Rozhodčí: Černý, Prudík. Branky domácích: 2x M.Šmarda, 1x Zapletal, 1x Šír. Branky hostů: 1x Surý. Vyloučení: 4:5. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 40:16.

Dnes si změřily své síly dva kluby z Brna. Staré Brno nastoupilo jako domácí tým proti Jundrovu a na soupisce měly obě strany vyrovnaný počet hráčů do pole.

V první periodě byli domácí jednoznačně aktivnějším týmem, několikrát zazvonila konstrukce svatyně hostí a Jundrov, který obvykle sází na obrannou taktiku, se dostával před bránu soupeře sporadicky. I přes velkou převahu se HSK gólově prosadilo v první čtvrthodině pouze jednou, a to v šesté minutě hry, kdy si Zapletal po své samostatné akci přes půl útočné třetiny zkušeně položil jundrovského golmana a pak pohotově trefil poloprázdnou bránu – 1:0.

Prostřední dějství mělo víceméně stejný obraz hry a nakonec bylo o jeden gól bohatší než to první. V čase 19:53 si domácí M.Šmarda sjel mezi kruhy a přesně umístěnou střelou rozvlnil síť – 2:0. Stejný útočník udeřil i po necelých čtyřech minutách téměř ze stejné pozice po přesné nabídce L.Šmardy – 3:0. Posléze nastala zajímavá situace, která se vidí málokdy. Domácí Holub měl k dispozici trestné střilení po tom, co při jeho samostatném úniku musel jundrovský obránce zatáhnout za záchrannou brzdu. Penaltu sice zakončil mezi tři tyče, ovšem až poté, co brankář Skýba posunul branku. V takovém případě pravidla hovoří, že se nájezd musí opakovat znovu a kdyby se brankář znovu dopustil stejného prohřešku, už by za to následoval trest. Ale při druhém pokusu již starobrněnský forvard na hostujícího goalieho nevyzrál, tudíž se skóre nakonec neměnilo.

Ačkoli poslední třetina už nebyla jiná, Jundrov nakonec v čase 37:11 korigoval z hole Surého, který dostal ideální pas od Dolíhala z rohu hřiště a prostřelil Chmela – 3:1, čímž udržel alespoň teoretickou šanci hostí na zlomení konečného stavu. Jenže domácí vytasili rychlou odpověď za necelou minutu, když Skýbovi vypadl míček a Gratz jej hned poslal vpravo na Šíra, pro nějž nebyl problém zamést oranžovou hovadinu do prázdné klece – 4:1. Toť vše.