Úvod » Aktuality

HSK si před play-off poradilo s Přibyslavicemi

publikováno 12.04.2015

HSK Staré Brno – J.V.S.K. SLZA Přibyslavice 5:0 (2:0, 2:0, 1:0)

Rozhodčí: Jemelka, Chocholouš. Branky domácích: 2x Jiří Trotzmüller, 1x M.Šmarda, 1x Gratz, 1x Zapletal. Branky hostů: XXX. Vyloučení: 5:7. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 31:19.

Jméno vítěze základní části Ronhill ligy se ani tentokrát nezměnilo a je jím čtyřnásobný mistr HSK Staré Brno. To dnes ve svém posledním utkání před vyřazovacími boji hostilo venkovany J.V.S.K. SLZA Přibyslavice, kteří nastoupili v okleštěné sestavě a v jarní části zatím nenavázali na své nadprůměrné výkony z podzimu.

V první periodě byli jednoznačně aktivnějším týmem domácí a do žádných vážnějších brankových příležitostí hosty nepouštěli. Svoji převahu přetavili v branku přesně v páté minutě hry, když Zapletalův přesný pas před bránu zužitkoval u vzdálenější tyče čekající kapitán M.Šmarda – 1:0. Po chvíli zaváněla gólem další nepříjemná brněnská šance, když Fojtík s Gratzem běželi sami na brankáře Schönbergera, ale střelu prvního jmenovaného zastavila tyč. Ale HSK přeci jen zvýšilo své vedení v čase 10:21, jelikož v přesilové hře skončila jedovatá střela domácího snipera Gratze od modré čáry až v síti – 2:0. Do konce třetiny ještě mohl přidat další branku M.Šmarda, ale tváří v tvář brankáři hostí v samostatném úniku neuspěl.

Domácím se dařilo kontrolovat hru a když se blížila polovina utkání, zjevil se Zapletal osamocen před Schönbergerem a po úspěšně provedené kličce zavěsil do víka – 3:0. A ke konci druhého dějství při závaru v obranném pásmu Přibyslavic vyslal Fojtík střelu na hostujícího brankáře, který pouze vyrazil míček na volného Jiřího Trotzmüllera a ten celé dílo dokončil – 4:0.

Zápas se v poslední třetině pouze dohrával a domácí v čase 36:10 ještě symbolicky upravili výsledek poslední trefou poté, co Zapletalovu střelu tečoval dnes střelecky naladěn autor předchozího gólu Trotzmüller – 5:0. Více se již v tomto utkání neudálo a Staré Brno si bude muset nejméně čtrnáct dní počkat, se kterým soupeřem se utká v semifinále, zatímco Přibyslavice stále nemají dobojováno a hned zítra je čeká odložený souboj s vicemistry Eagles, se kterými si změří síly také v předkole v play-off.