První semifinále přineslo akční podívanou, mečbol získává Staré Brno

publikováno 27.04.2015

HSK Staré Brno – MAC Eagles Brno 2:1 (1:0, 0:1, 1:0)

Čekání na semifinálové vyřazovací boje regionální soutěže Ronhill je u konce. Hokejbaloví fanoušci jak z Brna, tak z Jihlavy se rozhodně měli na co těšit, protože obě semifinálové série letos nabídly městská derby. V té brněnské se spolu střetla mužstva HSK Staré Brno, čtyřnásobný mistr ligy, a MAC Eagles Brno, úřadující vicemistr a také šampion z roku 2012. Oba týmy mají za sebou dlouhou společnou historii a dnešní utkání bylo bezpochyby důstojné play-off, derby i prvnímu zápasu série, který vždy bývá velmi důležitý.

Hned od samého startu tohoto emotivního duelu byla hra kouskována jedním vyloučením za druhým a pouze minimum času z úvodních patnácti minut se odehrálo v plném počtu hráčů na obou stranách. Více přesilových her měli k dispozici Eagles, ale když už jakákoli jejich šance zaváněla brankou, vše jistil “domácí“ goalie Horák. Staré Brno i přesto svého soka v úvodním dějství přestřílelo a postaralo se v osmé minutě i o úvodní branku z hole Šíra, který dokonale provedeným blafákem proměnil trestné střílení – 1:0. Nejnebezpečnější šance “hostů“ na vyrovnání přišla v momentě, kdy se domácí brankář po metrovém vyběhnutí dopustil chyby a jeden z obránců na poslední chvíli zabránil dorážce do prázdné brány. Minutu před první sirénou mohl dát HSK dvoubrankový náskok Zapletal po samostatném úniku, ale jeho střelu vyrazil Samson nad svoji svatyni, po čemž ještě měl šanci vše napravit Jandourek, ale z nahrávky zpoza brány trefil pouze tyč. O přestávce tedy světelná tabule ukazovala stále skóre 1:0 pro domácí.

Ve druhé třetině dvakrát unikl orlí obraně starobrněnský Šír, ale hostující gólman si tentokrát se vším poradil. Na druhé straně jednou zachránila tyčka Horáka, ale ten však nakonec kapituloval pouhou půlminutu před druhou pauzou, když po přečíslení domácí obrany vzal vše na sebe Fišar a jeho prudkou střelu z pravého kruhu zastavila až síť brány HSK – 1:1.

Do vedení mohl jít kdokoli. První tutová šance poslední periody se zrodila na straně hostí, když zůstal stát před bránou osamocený Trybuček, ale ani nadvakrát Horáka nepřekonal. Dnes se mohlo také prodlužovat, ale Staré Brno bylo proti. V čase 39:36 rozhodlo zápas šťastnou brankou, Holub v přesilové hře ihned po rozehrávce domácího gólmana vystřelil od červené čáry a míček po zásahu velkým obloukem přeletěl Samsona a skončil v kleci – 2:1. Emotivní atmosféra vyvrcholila až v samotném závěru dnešního klaní, kdy v posledních dvou minutách rozhodčí poslali čtyři hráče schladit na trestnou lavici, i na střídačkách to vřelo čím dál více, HSK šlo na závěr do tří a Eagles se mohli pokusit o vyrovnání při power-play v pěti, ale Horák byl vždy na svém místě a tak si po dramatickém utkání připisuje Staré Brno velmi cenný první semifinálový skalp.

Po závěrečném hvizdu však souboj stále pokračoval hromadnými potyčkami, po kterých ještě sudí udělili na obou stranách po dvou trestech, avšak nikoli disciplinárních. Druhý semifinálový zápas je na programu příští týden na stejném hřišti v sobotu.

HSK Staré Brno – MAC Eagles Brno 2:1 (1:0, 0:1, 1:0)

Rozhodčí: Jemelka, Chocholouš. Branky domácích: 1x Šír, 1x Holub. Branky hostů: 1x Fišar. Vyloučení: 12:6. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 32:30. Stav série: 1:0.