Úvod » Aktuality

Staré Brno po tuhém boji urvalo bod v Jihlavě

publikováno 11.10.2015

SK Jihlava B – HSK Staré Brno 3:2SN (0:1, 2:0, 0:1, 1:0)

Dnes byla v Jihlavě na programu repríza posledního finále, ve které nastoupilo mužstvo SK Jihlava B jako úřadující mistr i vedoucí tým tabulky proti HSK Starému Brnu, které mělo za sebou dokonce měsíční pauzu. Diváci, co si našli cestu na zápas, svého příchodu rozhodně nelitovali, jelikož napětí vládlo od začátku až do konce a navzdory malému počtu branek se nesporně bylo na co dívat.

Domácí byli v prvním dějství hry lepším týmem, často se jim otevírala okna brněnské obrany a v jednom případě i zazvonilo břevno Chmelovy klece, ale žádný střelec si na brněnského goalieho nepřišel. Naopak hostům se nedařilo dostat do souvislého tlaku ani v početních výhodách, které měli k dispozici hned tři, ale paradoxně se jako první radovali ze vstřeleného gólu právě oni. Jednu z přesilovek totiž nakonec bleskově využili v čase 12:29, kdy Holub vyhrál vhazování a na modré čáře převzal míček Gratz, jehož nahození se štěstím propadlo Bártovi za brankovou čáru – 0:1. Hubený náskok si HSK do první přestávky uhájilo.

Mírně opaření domácí se pochopitelně snažili s nepříznivým stavem něco provést a svoji snahu korunovali vyrovnávací brankou hned minutu a půl po pauze. Průchova střela se odrazila od zadního mantinelu na Pošvice, jenž z dorážky překonal Chmela – 1:1. Ve druhé patnáctiminutovce se již vylučovalo také na straně Brna, které muselo čelit hned přesilové hře pět na tři, ale přečkalo ji bez inkasované branky. Zhruba o čtyři minuty později hrály po dalších trestech oba týmy ve čtyřech a v této chvíli se blýskl jihlavský Průcha, který se prokličkoval hostující obranou až před bránu a zakončil svoje sólo přesnou střelou nad rameno brněnského brankáře – 2:1. Hosté ve druhé periodě nenašli recept na domácí obranu ani jednou, a tak se šlo do kabin tentokrát za příznivějšího stavu pro Jihlavu.

V závěrečné fázi hry byly trestné lavice nejvíckrát obsazovány a šance se množily na obou stranách. Zejména po točení stran si přítomní diváci mohli užívat urputnou řežbu o každý centimetr hrací plochy. Domácí sice dlouho odolávali, ale HSK se přeci jen podařilo dnešní klání ještě více zdramatizovat, když si vytvořilo tlak v početní převaze a z rohu hřiště posunul Šír míček na hranici pravého kruhu čekajícímu M.Šmardovi, jehož prudký projektil hned z první prosvištěl pod horní tyčí až do sítě a odstartoval tak velkou brněnskou euforii z vyrovnání – 2:2. Ještě to však stále nemuselo být vše, po rychlé kombinaci se Šírem mohl rozhodnout zápas ještě před koncem základní hrací doby Holub, avšak naštěstí pro domácí SK trefil pouze spojnici brankové konstrukce.

Na řadu tedy přišla loterie zvaná samostatné nájezdy. Tam byl nakonec až ve čtvrté sérii jediným úspěšným exekutorem domácí Průcha, který podobným způsobem jako při svém gólu z druhé třetiny zajistil svému týmu bod navíc. V rámci základní části tak rezervní tým Jihlavy porazil Staré Brno poprvé od března roku 2011.

Rozhodčí: Chytil, Vokurka. Branky a nahrávky: 18. Pošvic (Průcha), 27. Průcha (Smutný), rozhodující nájezd Průcha – 13. Gratz (Holub), 40. M.Šmarda (Šír). Vyloučení: 10:7, navíc Pošvic (dom.) 10 min OT. Využití: 0:2. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 24:28.