V prvním domácím zápase bral vicemistr všechny tři body

publikováno 20.10.2015

HSK Staré Brno – JVSK SLZA Přibyslavice 6:2 (4:1, 1:1, 1:0)

Dnes přivítalo Staré Brno na svém hřišti hokejbalisty z daleké vesnice Přibyslavice, kteří dorazili v nepříliš početné sestavě.

Domácí mužstvo vlétlo do zápasu s velkou vervou, v první periodě se doslova zabydlelo v obranném pásmu Slzy a důsledkem byl rychle nabitý náskok. Již v čase 2:50 přestala světelná tabule ukazovat dvě nuly poté, co nejprve veterán J.Šmarda od modré čáry trefil Schönbergerův beton, avšak o úspěšnou dorážku se postaral jeho syn L.Šmarda – 1:0. Přesně tito dva forvardi si za dvě minuty vyměnili role, L.Šmarda našel v mezikruží osamoceného otce a ten si počkal, co gólman hostí udělá a následně za něj zkušeně zavěsil – 2:0. Za pět minut běžela přesilová hra domácích, ve které Baláč zvolil od modré čáry křižnou přihrávku L.Šmardovi, před kterým se naskytla dálnice k odkryté bráně a nemýlil se – 3:0. Posléze přišel na řadu i M.Šmarda, jenž po své samostatné akci přes půl útočné třetiny vymetl levý horní roh Schönbergerovy klece – 4:0. Záhy však po změně skóre sáhli také hosté, kteří se chytili stébla naděje v početní převaze, když přesný Bednářův pas od mantinelu dokázal zužitkovat k prostřelení brněnského brankáře z mezikruží Doležal – 4:1.

Zbylé dvě třetiny již mnoho branek nepřinesly, domácí diktovali tempo hry a svůj výrazný náskok si bránili. Jednou dokonce dva brněnští útočníci běželi sami na hostujícího goalieho, ale i přes moře volného prostoru si nedokázali lépe nahrát. HSK však navýšilo svůj náskok v početní výhodě, J.Šmarda po své akci výtečně nahrál Baláčovi před poloprázdnou klec – 5:1. Další branku mohl hned přidat Zapletal, nýbrž při přečíslení tři na jednoho trefil tyč. Přibyslavice však znovu zkorigovaly stav v další přesilové hře a byl u toho opět Doležal, na něhož z opačné strany prošla ideální Bednářova pobídka a následně zamířil nad Chmelovu lapačku – 5:2.

Třičtvrtě minuty po druhé přestávce dopsal skóre zápasu domácí Gratz, který střelou od červené čáry vyzkoušel Schönbergera a odrazem o brankovou konstrukci skončil míček v síti – 6:2. Do konce utkání již branka nepadla, ačkoli bylo vyložených šancí jako smetí. Hosté měli dvě velké příležitosti ke korekci výsledku, nejprve Chlubna neproměnil svůj brejk, pak se jim nepodařilo potrestat hrubici domácího gólmana, dokud se nevrátil zpět do brankoviště. Na straně Brna nejprve Šír rozezvučil tyčku, pak promrhali své samostatné úniky Zapletal, Holub a L.Šmarda. Poslední minuty hry, kdy už bylo o vítězi rozhodnuto, přinesly řadu zbytečných vyloučení. Zejména drobná roztržka mezi J.Šmardou a Gricem, po které se oba aktéři museli odebrat předčasně do sprch.

Ve svém prvním domácím zápase si tedy HSK Staré Brno doma ponechalo plný počet bodů.

Rozhodčí: Dostál, Komárek. Branky a nahrávky: 3. L.Šmarda (J.Šmarda, Trötzmüller), 6. J.Šmarda (L.Šmarda, Baláč), 11. L.Šmarda (Baláč, Smrž), 13. M.Šmarda (bez asistence), 24. Baláč (J.Šmarda, Zapletal), 31. Gratz (bez asistence) – 14. Doležal (Bednář, Benáček), 30. Doležal (Bednář, Malý). Vyloučení: 7:7, navíc J.Šmarda (dom.) 10 min OT+OK, Gric (hos.) 10 min OT. Využití: 2:2. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 30:19.