Úvod » Aktuality

Chmel vychytal Flyers Jihlava a má premiérovou nulu v sezóně

publikováno 11.11.2015

HBC Flyers Jihlava vs. HSK Staré Brno 0:6 (0:3,0:2,0:1

Hokejbalisté Starého Brno vyhráli  v 5. kole MHbL na hřišti Flyers Jihlava  6:0.

Brňané rozhodli už v úvodní třetině, kterou vyhráli 3:0. Demolice domácích začala už ve 22. vteřině, kdy se prosadila 1. lajna po ose Baláč, Šmarda L., Šmarda M. Zaskočení domácích se projevilo v čase 6:47, kdy inkasovali při vlastní přesilovce z hole Jandourka po asistenci Holuba. Na hostech bylo vidět uvolnění a domácí chtěli odčinit špatný vstup do utkání.Jenže neuběhly ani 3 minuty a třetí branku v jejich síti zařizuje T. Baláč a tím určil i stav první třetiny.

Druhá třetina nabídla vyrovnanou partii, i když více ze hry měli hosté a to se potvrdilo v polovině 2. periody. To se prosadil L. Šmarda po asistenci Smrže se Zapletalem (0:4). A když o necelých 5 minut vyslal L. Šmarda do brejku Řezáče, který nezaváhal a procedil domácího gólmana mezi nohy bylo s domácími zle. Do ,,kabin,, se šlo za stavu 0:5.

Do závěrečné části nastoupili domácí frustrováni výsledkem. Jejich herní agresivita stoupala, což mělo za výsledek vyloučení na jejich straně a první využitou přesilovku na straně hostů (0:6). To byla pravděpodobně poslední kapka pro domácí. Protože v čase 34:01 fauloval hostující Šír, klasickým sekáním a domácí této situace využili k hromadné bitce. Rozhodčí rozdělili tresty, ale zbytek zápasu se nesl v duchu velké nervozity. Nicméně si HSK po kolektivním výkonu a výborném výkonu gólmana Chmela odvezlo důležité 3 body.