publikováno 16.04.2016 (aktualizováno 18.04.2016)

HSK Staré Brno – HBC Jundrov 4:1 (0:0, 4:0, 0:1)

Branky a nahrávky:

22. L.Šmarda (Zapletal, Holub), 22. Smrž (Řezáč), 26. Smrž (bez asistence), 27. L.Šmarda (M.Šmarda) – 31. Jan Vysloužil (Sáňka)

Rozhodčí:  Chocholouš. Vyloučení: 1:1. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 42:23.

Současný vicemistr ani tentokrát nezaváhal v menším derby s Jundrovem, kde se za celou hru prakticky nevylučovalo. O výsledku rozhodla druhá třetina, ve které HSK přejelo pátý tým tabulky 4:0 a v poklidu si připsalo na konto další tři body.

Hned po třech odehraných minutách si Jundrov zahrál přesilovou hru, ve které i částečně díky spolehlivě chytajícímu Chmelovi zůstal stav nadále bezbrankový. Domácí měli sice ze hry více, avšak nejnebezpečnější šanci k otevření střeleckého účtu měli hosté při nepříjemném přečíslení tří na jednoho, koncovka se ale nevydařila. Obrany i gólmani zkrátka v úvodní třetině fungovali dobře a světelná tabule na jejím konci stále ukazovala dvě nuly.

Blížila se polovina zápasu a všichni přítomní uviděli první branku, o níž se ve své přesilové hře postaralo Staré Brno. Zapletal poslal křižnou nahrávku L. Šmardovi, jenž měl na kruzích napřaženo a prudkou pumelicí nedal brankáři hostí šanci – 1:0. Hned dvanáct sekund po středovém buly se skóre měnilo znovu. Řezáčovu střelu od modré čáry ještě dokázal Skýba vyrazit, avšak nestačil na Smržovu dorážku, která se štěstím skončila v síti – 2:0. Tentýž hráč se za čtyři minuty po přečíslení hostující obrany dobře zorientoval ve skrumáži na brankovišti a připsal si další gól – 3:0. Poslední úspěšná akce druhého dějství nastala hned po další půlminutě, kdy M. Šmarda po své akci vyzval ke skórování L. Šmardu střílenou nahrávkou na teč před odkrytou bránu - 4:0. Hosté i přes několik slibných šancí vyšli opět gólově naprázdno.

Pouhých devět sekund po zahajovacím vhazování poslední periody a okamžitém přechodu do útočného pásma udržel Jundrov v teoretické naději bombou od mantinelu Jan Vysloužil – 4:1. Šance na další branky byly, více se jich zrodilo na straně HSK, avšak do konce základní hrací doby oba brankáři za svá záda žádný míček nepustili.