publikováno 17.04.2016

JVSK SLZA Přibyslavice – HSK Staré Brno 4:12 (2:2, 1:6, 1:4)

Branky a nahrávky:

8. Gric (Malý, Chlubna), 14. Novák (Bednář), 25. Chlubna (Novák, Bednář) – 3. J.Šmarda (L.Šmarda, Badin), 14. Holub (Smrž, Šír), 16. M.Šmarda (Dmytryszyn, Baláč), 18. Badin (J.Šmarda), 19. Zapletal (M.Šmarda, Baláč), 22. Šír (Holub), 23. Badin (L.Šmarda), 28. L.Šmarda (bez asistence), 34. Jandourek (Smrž), 35. Holub (Řezáč, Dmytryszyn), 38. Šír (Holub, Řezáč), 39. M.Šmarda (Zapletal, Chmel)

Rozhodčí: Chytil, Vokurka. Vyloučení: 3:5, navíc Randa OT+OK. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Střely na branku: 25:35.

Hokejbalisté Starého Brna se dnes vydali provětrat na venkov do Přibyslavic, kde si po vyrovnané první třetině otevřelo střelnici. Ačkoli trochu překvapivě skončilo dnešní klání dvojciferným výsledkem, žádný brněnský střelec si neodnesl hattrick.

První třetina nabídla vyrovnanou partii a k více střelám se dostali domácí. Minutu po úvodním buly rozezvučel Trötzmüller brankovou konstrukci a za pár sekund promrhal svůj únik Zapletal. Ve třetí minutě již nastala první změna skóre. L. Šmarda našel přesnou nahrávkou osamoceného J. Šmardu, který nadvakrát poslal míček za Pojerova záda – 0:1. Slza však srovnala krok v početní převaze pět na tři po přesné Gricově střele do šibenice – 1:1. Hostující gólman Chmel musel následně čarovat, když na něj běželi sami Bednář s Brymem a poté ještě zmařil pokus zapomenutého Němce v předbrankovém prostoru. Přesto se domácím ke konci periody povedlo otočit stav po přesné Novákově dělovce z pravého kruhu – 2:1. Vedení si však příliš dlouho neužili, jelikož v téže minutě brněnský Holub po individuální práci opět srovnal skóre – 2:2.

Hned po první přestávce začala brněnská smršť. Vše odstartoval kapitán M.Šmarda doklepnutím Dmytryszynovy odražené střely (přesná nahrávka o zadní mantinel) do prázdné brány, přidali se Badin a Zapletal po úspěšných trefách z mezikruží, dvojice Šír-Holub si rozebrala domácího brankáře a znovu Badin zkušeně sklepnul míček ze vzduchu za brankovou čáru. Po těchto událostech se během osmi minut navýšil náskok hostí na 2:7. Do konce druhého dějství stačil snížit Chlubna a do starobrněnské hrsti přidal další kousek podruhé L.Šmarda.

Podobný obraz hry se opakoval i v poslední patnáctiminutovce. Druhé mužstvo tabulky skórovalo ještě čtyřikrát. Postarali se o to Jandourek (střela příklepem od červené čáry), Holub (z otočky), Šír (teč Holubova nahození) a nakonec M. Šmarda (faulovaný, přesto dokázal zakončit). Ke korekcím výsledku měl obrovské šance Novák, který se dostal do tří samostatných úniků, avšak ani v jednom případě na Chmela nevyzrál. Krátce před závěrečnou sirénou Přibyslavice kosmeticky upravily gólový poměr na finálních 12:4.