Úvod » Aktuality

Velká domácí střelecká exploze - HSK Staré Brno vs. HBC SLZA Třebíč 16:2 (8:0,4:1,4:1)

publikováno 10.04.2017 (aktualizováno 15.04.2017)

Starobrňané si dnes na svém stadionu s chutí zastříleli a podařilo se jim přebít své dosavadní nejvyšší vítězství této sezóny (15:2 s Titány Tišnov). Na demolici Třebíče se pětigólovým příspěvkem podílel kapitán Martin Šmarda. Nutno dodat, že Slza přicestovala jen s osmi hokejbalisty do pole a nezkušeným brankářem Juránkem.

Branky a nahrávky: 3. M.Šmarda (Jelínek, Dmytryszyn), 3. L.Šmarda (Emmer), 4. J.Šmarda (Jelínek), 4. M.Šmarda (Baláč), 7.Dmytryszyn (Jelínek), 9. Emmer (Trötzmüller), 9.Dmytryszyn (Jelínek), 12. J.Šmarda (L.Šmarda), 17. M.Šmarda (bez asistence), 23. J.Šmarda (Jelínek), 26. Zapletal (Emmer, Dmytryszyn), 29. M.Šmarda (Baláč), 33. M.Šmarda (Baláč), 33. Emmer (Zapletal), 35. Emmer (Jelínek), 36. Baláč (Jelínek) – 16. Ludes (bez asistence), 39. Riedl (Máj).

Rozhodčí: Vykydal, Komárek. Vyloučení: 1:2. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 40:15.

V první periodě sledovali diváci dosti nevyrovnaný hokejbal. Začátek utkání zachytili lépe třebíčští, kteří svůj nápor nepřetavili v otevření skóre a domácí HSK po oklepání samo udeřilo. A to konkrétně ve třetí minutě, od které začalo udávat tempo hry a jako hrušky ze stromu začaly padat míčky do sítě hostující brány. Za stavu 7:0 přišla pro změnu dvouminutovka v režii hostí, ve které měli obrovské šance ke snížení, ale vše zlikvidoval pozorný Chmel. Naopak domácí do přestávky navýšili ještě o jeden kousek svoji nadílku první třetiny a nejméně při třech inkasovaných brankách se projevila zmiňovaná nezkušenost maskovaného muže Juránka.

Slza již neměla co ztratit a zvýšila svoji aktivitu v ofenzívě. Po pětiminutovém oddechu měla opět lepší nástup do třetiny a po pohledné individuální akci zkorigoval stav Ludes. Poté černožlutí dále zlobili brněnskou obranu i brankáře a když se jim další gól přidat nepovedlo, na druhé straně zkompletoval hattrick hráč s písmenem C Martin Šmarda a Staré Brno rázem pokračovalo ve svém galapředstavení. Opticky i gólově měla prostřední fáze utkání o něco vyrovnanější průběh. Události, které v ní nejvíce vzbudily pozornost, byl krátkodobý výpadek světelné tabule a kuriózní brněnská desátá trefa (Jelínkovo nahození ze vzduchu sklepl zřejmě horní částí hole Josef Šmarda).

V závěrečném dějství se utkání dohrávalo a domácí zastavili svůj příděl na šestnáctce, po čemž ještě zařídil druhý čestný úder Třebíče zkušeně provedeným samostatným únikem Riedl.

Celkově dnešní klání proběhlo bez vážnějších sporů a s minimem vyloučení.